top of page

ALLPRO International Careers, merkezi Austin, Texas'ta olan, Amerika’da J1 staj ve Work and Travel programları ile kültürel değişim organizasyonu yapan bir şirkettir.

 

Work and Travel, Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi izni ile üniversite öğrencilerinin yaz aylarında 3-4 aylığına Amerika’da sezonluk işlerde çalışma ve seyahat etme olanağına sahip olduğu kültürel değişim programıdır.

 

Dünyanın en popüler kültürel değişim programlarından biri olan Work and Travel’a, her yıl Türkiye’den yaklaşık 5000 öğrenci katılım sağlamaktadır.

 

Work and Travel programının başından sonuna kadar, Türkiye ve Amerika şubelerimizdeki profesyonel kadromuz ile her adımda yanınızdayız.

Female Barista

WORK AND TRAVEL

Amerika J1 programları, kültürler arası etkileşimi teşvik eden, kültürel değişim programlarıdır. J1 değişim programının amacı mesleki gelişim ve kültürel etkileşim sağlamaktır.

 

Work and Travel, her yıl dünyanın dört bir yanından ortalama 100.000 öğrenciye yaz tatillerinde Amerika’da yaşama ve çalışma imkanı sağlayan bir kültürel değişim programıdır. Bu kültürel değişim programı sayesinde öğrenciler; Amerikan kültürünü yakından tanıma, kendi parasını kazanma, dil pratiği yapma, yabancı bir ülkede yaşama ve seyahat etme imkanına sahip olur.

 

1961 yılından bu yana devam eden Work and Travel programı, katılımcı öğrencilerin Amerikan kültürünü yakından tanımasını ve Amerika’daki alt sektörlerin sezonluk işçi açığını kapatmasını sağlar.

 

Work and Travel’da öğrencilerin 15 Mayıs - 1 Ekim tarihleri arasında en fazla 4 aylık çalışma izni vardır. Buna ek olarak 30 günlük Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde seyahat etme hakkı bulunur.

WORK AND TRAVEL'A KİMLER KATILABİLİR?

Amerikan Dışişleri Bakanlığı ve ABD Konsolosluğu, Work and Travel katılım ve başvuru şartlarını şu şekilde açıklamıştır. 

  • Örgün eğitim veren 4 yıllık bir üniversite`de hazırlık, 1., 2., 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak,

  • Genel not ortalamasının 2.00 ve üzeri olması,

  • En az orta seviyede Ingilizce konuşabilmek,

  • Yüksek lisans - Doktora öğrencilerinin iyi bir not ortalamasına ve İngilizceye sahip olması,

  • 18-26 yaşları arasında olmak,

Not: Uzaktan eğitim ve açıköğretim öğrencileri katılamazlar.

Work and Travel programlarımız konusunda daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

bottom of page