top of page
IMG_1445.JPG

ALLPRO International Careers, merkezi Austin, Texas`ta olan J-1 Staj ve Work and Travel programları ile kültürel değişim organizasyonu yapan bir şirkettir. 

 

J-1 stajyer ve stajyer değişim programları, Türkiye`deki turizm-otelcilik, aşçılık veya gastronomi üzerine okuyan üniversite öğrencileri ve mezunları ya da bu alanlarda en az 5 yıl deneyimi olan lise mezunlarına yöneliktir. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından atanan şirketler aracılığıyla genç profesyonellere staj yeri ayarlamaktayız.

Stajınızın başından sonuna kadar yanınızda olacak bir acenta var. Türkiye ve Amerika şubelerimiz ve profesyonel kadromuz ile her adımda yanınızdayız. 

AMERiKA'DA STAJ

Amerika J1 staj programları kültürler arası etkileşimi teşvik eden, kültürel değişim programlarıdır. J1 değişim programının amacı mesleki gelişim ve kültürel etkileşim sağlamaktır. Bu nedenle exchange programları kapsamındadır. Amerika’da staj yapmak isteyenler J1 vize başvurusunda bulunmalıdır.

Yılda 200 ülkeden yaklaşık 300.000 yabancı ziyaretçiye ABD toplumu ve kültürü hakkında bilgi edinme fırsatı vermektedir. Bu programın amacı para kazanmak olmasa da çoğu stajer aldıkları saatlik ücret sayesinde hem program ücretini hem de yol ve konaklama masraflarını rahatça karşılayabilmektedir.

Amerika J1 stajını başarıyla tamamlayıp dönen adaylar kariyer hedeflerine daha çabuk ve kolay ulaşma fırsatını yakalayabilirler. Bu staj, İngilizce seviyenizi bir üst düzeye çıkarmanıza, sahip olduğunuz teorik bilgileri pratiğe dönüştürmenize ve referans edinmenize yardımcı olacak, aynı zamanda kişisel gelişiminize ve özgüveninizi arttırmanıza katkıda bulunacaktır.

AMERİKA STAJI`NA KİMLER KATILABİLİR?

Amerikan Dışişleri Bakanlığı ve ABD Konsolosluğu, adayların J1 staj katılım ve başvuru şartlarını şu şekilde açıklamıştır. 

  • Turizm Otel İşletmeciliği, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Gastronomi veya Aşçılık, lisans ve önlisans bölümü öğrencisi veya mezunu olması,

  • Bu mezunların alanlarında en az 12 ay iş veya staj deneyimi olması,

  • Önbüro departmanı için ileri, Yiyecek içecek departmanları için orta veya ileri derecede İngilizce bilmesi ve konuşabilmesi,

  • Lisans veya Önlisans eğitimine katılmamış Lise mezunlarının, Turizm Otelcilik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Gastronomi veya Aşçılık alanında en az 5 yıllık iş tecrübesi olması.

  • 21 yaş ila 33 yaş arası olması,

Not: Turizm Otelcilik, Yiyecek İçecek, Gastronomi veya Aşçılık dışındaki alanlarda staj imkanları için lütfen danışmanlarımızla görüşün.

Staj programlarımız konusunda daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

bottom of page